Spánkové laboratórium

Liečba porúch dýchania v spánku

Budíte sa ráno unavený a neviete naštartovať svoj deň?

Dobrý spánok je dôležitý. Nechajte si otestovať jeho kvalitu a následne dostanete riešenie od lekára, ako váš spánok upraviť, aby ste sa ráno cítili výborne a celý deň ste boli plný energie.

To všetko sa udeje v Sanatóriu Tatranská Kotlina. Kým budete čakať na výsledky, môžete absolvovať turistiku v našich veľhorách alebo si zaplávať v bazéne 🙂

Vyšetrenie v spánkovom laboratóriu je polysomnografické – to znamená, že sa naraz sleduje niekoľko funkcií: aktivita mozgu, pohyby očí, aktivita svalstva tváre, dýchanie, srdcová činnosť, nasýtenie krvi kyslíkom, pohyby dolných končatín, ale aj neobvyklé pohyby pacienta počas spánku.

Vyšetreniu pacientov v laboratóriu predchádza vstupný pohovor s lekárom, pri ktorom sa využívajú aj rôzne dotazníky, informácie z nich sa následne obvykle doplnia rozhovorom s pacientom, prípadne aj s jeho blízkymi, ktorí majú možnosť ho v spánku pozorovať. K vyšetreniu je potrebný odporúčací lístok od indikujúceho lekára. Pred prípadnou titráciu je potrebné realizovať ORL vyšetrenie zamerané na posúdenie anatomických pomerov a priechodnosti horných dýchacích ciest, ktoré je vhodné odovzdať lekárovi pri príjme.

Dĺžka vyšetrenia v spánkovom laboratóriu závisí od problému, ktorý je potrebné vyriešiť. Komplexné vyšetrenie pacienta s poruchou spánku spravidla nepresiahne 48 hodín.

Po stanovení spánkového apnoe, lekár odporučí adekvátnu liečbu, ktorá zahŕňa postupy schopné zmierniť alebo celkom vyliečiť zástavy dýchania v spánku. Spôsob, akým sa dosahuje normalizácia priechodnosti dýchacích ciest a tým obmedzuje chrápanie a dychové pauzy sa nazýva pretlaková ventilačná terapia. Ďalšie metódy liečby spánkového apnoe zahŕňajú v prípade nevhodných pomerov v ústnej dutine otorinolaringlogické zákroky alebo použitie rôznych orálnych pomôcok.

  • 1x večera, 1x raňajky
  • konzultácia s lekárom
  • akreditované vyšetrenie spánku
  • komplexné výsledky
  • Wi-Fi zdarma

Nástupné dni na pobyt sú PONDELOKŠTVRTOK

V cene nie je zahrnutý kúpeľný poplatok 1,50 €/osoba/deň (platí sa priamo na mieste)

Zariadenie poskytuje zdravotnú starostlivosť pacientom týchto zdravotných poisťovní: